Добредојдовте на cs-other
 
HomeportalПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез
Спонзорирано од Дринкфаст !!
Спонзорирано од DrinkFast !! naskoro i slika
Наш Банер
Clock
Пријатели
Poll
Дали ви се допаѓа нашата страна
 да
 не
Види ги резултатите
EN-МК / Менување поддршка
Сегашна поддршка:

Share | 
 

 A4Tech за гејмери

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
ups1995
Се заљубува во Cs-OtheR
Се заљубува во Cs-OtheR
avatar

Број на мислења : 45
Registration date : 2009-01-23

ПишувањеПредмет: A4Tech за гејмери   Чет Фед 05, 2009 9:18 pm

A4Tech за гејмери


Eден од основите модели ја носи ознаката X-710FS,кој во пракса се покажа подобро од очекуваното. Има релативно голема димензија и одлично лежи на раката. Анатомски е прилагоден за десната рака, а коплетно е направен од пластика која не ја замара раката, но предизвикува поголемо потење. Квалитетот на изработка е добар па можеме да заклучиме дека производителот во однос на low-end моделите вложил поприлично доста труд за се да биде цакум пакум. Од лева бочна страна под палецот се наоѓа гумирана површина која обезбедува подобро држење,а тука се сметени и два програмибилни тастери, додека од горната страна се наоѓаат тастери за левиот и десниот клик,скрол копчето, DPI тастер и посебен тастер за пукање во играта. Овој модел користи USB2.0 верзија која обезбедува брзина од 500Hz, и работи четири пати подобро од оние мауси чија основа е USB 1.0. Тастерот за пукање има функција од еден клик да испалува 3 куршуми, то штеди време и смалува непрецизност на метата.


Понапредни Модели:

Модел X-738K. Срцето на овој оптички маус го прави сензорот од резолуција 3200DPI кој многу добро работи на сите бидови подлоги, и што е најбитно, феноменално реагира на секое движење. Потсетува на одредени Razer модели, но сепак разликува во поглед на квалитет на изработка и според тоа како лежи на раката. Содржи ист број на тастери и по распоредот не се разликува од претхнодиот опишан модел. За интеркација со PC-то користи USB 2.0 верзија и е компатибилен за сите актуелни Windows платформи.
Модел X-748 кој е карактеристичен по тоа што доаѓа со сет од седум малии тегчиња со маса од 19.5 грама. Нивната улога е да обезбедат дополнителна стабилност на подлогата во текот на играта. Овој модел е со одличен квалитет на изработка и добар распоред на сите помошни тастери (Вкупно три), додека оние основините (левиот и десниот) нешто поголеми и благо гумирани, што на играчите им обезбедува дополнителна сигурност во текот на акција. Овој модел користи оптички сензор, максимална релозуција 3200DPI и со PC-то работи на USB 2.0 интерфејсот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
A4Tech за гејмери
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Добредојдовте на cs-other Форум :: Технологија :: Компјутери-
Отиди до: